Podmienky zberu

Radi by sme Vás informovali a ponúkli zopár užitočných rád pri samotnom zbere a skladovaní:

Pred vstupom na jahodovisko vaše vlastné nádoby odvážime a váhu si poznačíme lepkou na danú nádobu. Váha nádoby bude pri konečnom vážení odpočítaná. Pri samotnom zbere Vás prosíme, aby ste zbytočne nešliapali po plodoch alebo rastlinách, ale naopak kráčali opatrne.

Odporúčaný zber je nasledovný:

Jahodu uchopíme medzi palec a ukazovák a zľahka pootočíme. Do pripravenej nádoby ich ukladáme pozorne a opatrne, aby sa nepoškodili. V prípade, že jahoda je plesnivá alebo poškodená, odložte ju na medziriadok na slamu. Jahody zbierajte len pekné a vyfarbené do červena. Netrhajte zelené jahody! Uvítali by sme ak ste riadok vyzbierali do čista. Následne Vám nazbierané jahody odvážime, zaplatíte a už nám zostáva len popriať "Dobrú chuť".

Podstielka a zavlažovanie

Podstielanie jahôd slamou zabezpečuje čistotu jahôd a dostatok vlahy je zárukou veľkých plodov. Aj tento rok sme urobili všetko preto, aby ste si mohli nazbierať takéto jahody.

Na samozber sa nemusíte objednávať, môžete prísť kedykoľvek počas otváracích hodín, jahôd je vždy dostatok. Je treba ale počítať s časom na samotné nazbieranie jahôd.

Priestor určený pre samozber nie je dopredu nikým pozbieraný, samozberačov usmerňujeme do plných, jahodami obsypaných riadkov.

Jednotlivé riadky sú podstlané slamou, takže ani za daždivého počasia nikde nie je blato a vaše jahody a obuv zostanú čisté.

Deti majú na samozber jahôd vstup povolený len s dozorom dospelej osoby, nesmú behať medzi riadkami a šliapať po jahodách.

Psom a iným domácim miláčikom je vstup na jahodovisko z hygienických dôvodov zakázaný.

Tešíme sa na Vás.

Online návštevníci

Práve tu je 46 návštevníkov a žiadni členovia on-line